(Liet. k.) Tazı kanjonas, Selgės antikinis miestas, Adam uolos (mažoji Kapadokija)

Tazı (Kurto) kanjonas garsėja savo gamtos grožiu ir unikaliais kraštovaizdžiais. Jis – antras pagal dydį Turkijoje, ir stūkso Tauro kalnų širdyje, tarp Akseki ir İbradi vietovių. Kanjonas traukia vietinių ir užsienio turistų dėmesį unikaliu gamtos grožiu: išilgai kanjono yra daugybė krioklių ir natūralių baseinų. Išskirtinis bruožas – milžiniškos uolų sienos ir uolos, gilūs slėniai ir viršūnės, todėl kanjono apylinkės palankios užsiimti įvairiomis gamtos sporto šakomis.
Ekskursijos po Tazı kanjoną metu galite pamatyti įvairių rūšių augalų, ten gyvena retos laukinės katės – karakalai, taip pat lūšys, kiaunės, vilkai, lapės, elniai, barsukai ir net meškos.
Tazı kanjone taip pat yra istorinių ir kultūrinių vertybių: prie įėjimo į kanjoną yra romėnų laikų liekanų ir kapų uolose.
Kita ekskursijos stotelė – Selgės miestą supančios žmogaus pavidalo uolos Adam Kayalar. Niekas tiksliai nežino, ką reiškia šių uolų raižiniai ir reljefai, tačiau vietiniai mano, kad mįslė ateityje bus įminta.
Selgė – vienas iš senovės Pisidijos regiono miestų, turėjęs savo monetas. Jis įkurtas pietiniuose Tauro kalnų šlaituose, 1250 metrų virš jūros lygio aukštyje. Iš dalies matosi bokštai, saugantys miestą ant kalvos pietuose, miesto sienos. Čia yra ir pagrindiniai miesto vartai. Į šiaurę nuo sienų, ant kalvos, stūkso dviejų šventyklų griuvėsiai. Viena jų skirta Dzeusui, o kita – Artemidei. Taip pat Selgėje pamatysite turgaus aikštės (agoros), monumentalaus fontano, kapinių (nekropolio) ir bizantiškos bažnyčios likučius.
Vežame is Alanijos regiono, Manavgato, Sidės, Beleko ir Kemero.
Lietuviškai kalbantis gidas jus pasitiks atvykus.

Informacija atnaujinta: 2024 07

Pobūdis
Pažintinė , Pramoginė
Trukmė

Išvykimas priklausomai nuo viešbučio vietos:
Mahmutlar – 07.30
Oba – 07.45
Tosmur – 07.45
Alanya – 08.00
Konakli – 08.15
Turkler – 08.30
Avsallar – 08.40
Okurcalar – 08.55
Kizilot – 09.10
Kizilağaç – 09.25

OKURCALAR 08:55
KIZILOT 09:10
KIZILAĞAÇ 09:25

Transportas
Autobusas
Kaina
35€
Įskaičiuota

Transportas, draudimas, gidas, pietūs

Kalba
LT
Pasiimti

Patogią avalynę, apsaugą nuo saulės, vandens.

Viso: