(Liet. k.) Sapaderė, Dim upė, Nykštukų urvas

Turkijoje daug kalnų, taip pat gausu kanjonų, tačiau daugelis jų yra nutolę nuo Viduržemio jūros pakrantės. Dažnai jie būna ilgi, gilūs, norint aplankyti reikia daugiau pasiruošimo. Sapaderės kanjonas turistų atrastas yra pakankamai neseniai, jis patogus apžiūrėti, nes nuo Alanijos miesto nutolęs tik apie 30 kilometrų.
Tai viena gražiausių vietovių, kurią verta pamatyti dėl kelių priežasčių. Visų pirma – gamtos grožio: krioklio, ledinės upės, sodų; gamtos kūrinių: skardžių, stalaktitų ir stalagmitų olų, miškų;  kaimo gyvenimo. Tik pasukus iš pagrindinio kelio pasineriate į provincijos gyvenimą ir gamtą. Aplinkui viskas pradeda skęsti soduose, vėliau – miškuose. Kelias, pradžioje buvęs tiesus, po kiek laiko pradeda vingiuoti ne tik tarp kaimelių ir namų, bet ir kilti aukštyn bei leistis žemyn. Vienas po kito iš abiejų pusių išnyra kalnai. Kurį laiką važiavus įprastesniu keliu staiga prieš akis iškyla nutolę kalnų šlaitai, dėmesį patraukia gilūs skardžiai. Prie vieno iš jų sustosime pasigrožėti panorama ir pasižiūrėti, kaip kaimo moterys ruošia turkiškus blynus su įdaru gözleme. Norintys galės įsigyti ir paskanauti.
Vėliau vyksime į Dimčaj (turk. çay reiškia ir nedidelę upę, ne tik arbatą). Tai yra upės ir neįprastos poilsio zonos, kurioje restoranai įsikūrę tiesiai ant vandens, pavadinimas. Ledinis upelis iš kalnų teka tiesiai po paviljonais, kuriuose galėsite mėgautis vietine virtuve, kalnų peizažu ir grynu oru. Vietoj europietiškų kėdžių pavėsinėse – nedideli staliukai ir kilimai su pufais, ant kurių galima rytietiškai prisėsti ar, atsigulus ant pagalvių, pailsėti po sočių pietų. Pietūs įskaičiuoti. Nepamirškite pasiimti maudymosi kostiumėlių. Čia galite maudytis  kalnų upėje. Vanduo gana šaltas, net ledinis. Tačiau karštą vasaros dieną maudynės kalnų vandenyje puikiai atgaivina.
Po pietų vyksime į kanjoną. Sapaderės kanjonas yra pasiekiamas einant specialiai įrengtais mediniais takais  kalno šlaite. Dėl apačioje tekančios ledinės kalnų upės čia daug vėsiau net ir karščiausią vasaros dieną. Kai kuriose vietose yra įrengti laipteliai nusileisti iki vandens, kur drąsiausi galės išsimaudyti. Kanjonas baigiasi, o tiksliau – prasideda nuo uolos krentančia upe (kriokliu). Būtent nuo čia toliau tekanti upė savo lediniu vandeniu gaivina tarpeklį o vėliau ir visą kanjoną, kuriame veši augmenija ir gyvūnija.
Ekskursijos metu taip pat vyksime į Nykštukų urvą. Tai vienas jaukiausių ir vaizdingiausių stalaktitų bei stalagmitų urvų Alanijos miesto apylinkėse.
P.S. Lankomų vietovių eilės tvarka gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų.

Informacija atnaujinta: 2024 06

Pobūdis
Pažintinė , Pramoginė
Transportas
Autobusas
Kaina
30€
Įskaičiuota

Transportas, draudimas, gidas, pietūs.

Kalba
LT
Neįskaičiuota

Gėrimai, užkandžiai ir pirkiniai pakeliui.

Pasiimti

Smulkių pinigų, maudymosi kostiumą. Pavasarį, rudenį – šiltesnių drabužių.

Viso: